GERB Praha

Aplikace Absorpce vibrací

Tlumiče vibrací pro stavební objekty – o velkém rozpětí i velmi vysoké

Stavby o velkém rozpětí, jako mosty, pódia, velká schodiště, ale také štíhlé vysoké stavby, jako komíny,stožáry a budovy mají sklon k nepřípustným a rušivým vlastním vibracím, které jsou vyvolány sílou větru, strojním provozem nebo zemětřesením. Typické pro takové stavební objekty jsou nízké vlastní frekvence a nepatrné vlastní tlumení. Tyto vibrace lze účinně snižovat prostřednictvím tlumičů vibrací GERB.

Tlumiče vibrací GERB jsou malé přídavné hmoty, které pracují v resonanci k hlavní konstrukci. Zpravidla se jedná o pasivní systémy a tvoří je vibrační hmota, pružina, příp. kyvadlo a tlumiče VISCO®. Tyto stavební díly jsou konstrukce přizpůsobené danému úkolu a jsou sladěny s hlavní konstrukcí a jejími vlastními vibracemi.

Ke snížení vertikálních vibrací u velkých konstrukcí GERB zpravidla používá vertikální tlumič se šroubovitými tlačnými nebo tažnými pružinami, proti horizontálním a torzním vibracím to jsou listové pružiny nebo kyvadlové závěsy. Působení tlumičů vibrací GERB bylo možné prokázat jak v případě novostaveb, tak i u stávajících stavebních objektů v rámci sanačních prací.

Tlumiče vibrací GERB nabízejí účinnou ochranu proti vibracím a vyznačují se těmito vlastnostmi:

  • jednoduchá, silná a spolehlivá technologie
  • konstrukce bez opotřebení a údržby
  • bez nutnosti externího napájení energií
  • nastavení vlastností tlumiče možné po vestavbě
  • prostorové úsporná konstrukce, nízké celkové náklady

 

Kromě tlumících systémů poskytuje GERB k řešení Vašeho problému s vibracemi také inženýring, montáž a dohled. Naši úplnou nabídku úkonů najdete zde.


Pro další informace nás kontaktujte.

Informace o produktech a službách?

Kontaktujte nás
GERB - Váš partner při řešení problémů s vibracemi všech druhu
U Zvonařky 448/16
120 03 Praha 2, Česká republika
P: +420 222 522 053, oeu@gerb.com