GERB Praha

Aplikace Izolace kolejišť

Ať na rovině, v tunelu nebo na mostech – cesta je volná s izolacemi kolejí GERB

Doprava na kolejích je příčinou otřesů a hluku způsobeného vibracemi. To je rušivé, pokud to zasahuje citlivé prostory, např. obytné budovy, koncertní domy, nemocnice.

Navrhujeme masivní pružinové systémy (Masse-Feder-Systeme– MFS) a nabízíme ochranná opatření ke snížení takového rušení, resp. k dodržení předepsaných mezních hodnot. Vyvíjeny jsou optimalizované masivní pružinové systémy, přičemž trať je položena – podle potřeby utlumení – pružně na ocelové pružiny nebo elastomery.

Díky vlastním nízkým frekvencím, jednoduché konstrukci a nulové údržbě nabízí MFS od společnosti GERB účinné a spolehlivé řešení k ochraně okolí. Jsou úspěšně pokládány v tunelech, na rovině, na mostech a viaduktech. Podle ladící frekvence a okolních podmínek je možné jimi docílit izolační účinnost prokazatelně až 99%.

MFS od společnosti GERB se používají pro:

  • tramvaje, metro a zvýšené dráhy ve veřejné městské dopravě
  • hlavní železniční tratě včetně vysokorychlostních tratí ve veřejné dálkové dopravě
  • tratě k přepravě těžkých nákladů v nákladní dopravě

 

Kromě pružných ukládacích systémů poskytuje GERB k řešení Vašeho problému s otřesy také inženýring, montáž a dohled. Naši úplnou nabídku úkonů najdete zde.

Kromě těchto úkonů Vám nabízíme v oblasti izolace kolejišť ještě koncepce při zohlednění mezinárodních norem, jako na příklad DIN FB101, AASHTO, a speciální únavové výpočty a výpočty životnosti. Po celém světě spolupracujeme s poradci, projektanty, stavebními firmami a provozovateli.


Pro další informace nás kontaktujte.

Informace o produktech a službách?

Kontaktujte nás
GERB - Váš partner při řešení problémů s vibracemi všech druhu
U Zvonařky 448/16
120 03 Praha 2, Česká republika
P: +420 222 522 053, oeu@gerb.com